Filtre Kahve Kenya Gatina AA Mugaga 250 Gram

Kahvemiz 1800 – 2000 metre yükseklikte kooperatife bağlı çiftçiler tarafından yetiştirilmektedir.

Gatina’dan gelen bu kahve bir Kenya kahvesinden beklediğiniz her şeyi size veriyor. Yoğun meyve asiditesi, narenciye aroma ve tatları ile karşılıyor. Yoğun esmer şekere eşlik eden limon ve portakal tadları.

Nyeri-Kirinyaga sınırında bulunan Kenya Gatina kahve fabrikası, ülkedeki diğer dört kahve fabrikası (Kagumoini, Kiamabara, Kieni and Gathuga) ile birlikte Gatina’daki Mugaga Çiftçileri Topluluğu’na aittir.

681 üyesi bulunan çiftçiler topluluğunun, 527 tanesi şu an aktif olarak kahve üretimi yapmaktadır.

Bölgede sürdürülebilir tarımın uygulanabilmesi adına kahve üreticilerine sürekli profesyoneller tarafından eğitimler verilmektedir. Dolayısıyla, bölgede yetiştirilen kahvelerin kalitesi her geçen gün artmaktadır.

Gatina’da üretilen kahvelerin hacmi oldukça fazla olmasının yanı sıra, arazinin yüksek tepelerden ve dar geçiş koridorlarından oluşması da kahvelerin ayrıştırılması, yıkanması, fermente edilmesi ve kurutulması için çiftçiler tarafından dağın tepesindeki ayrı bir yere oldukça zahmetli bir şekilde taşınmasını zorunlu kılmaktadır.

Bunun yanında geçtiğimiz yıllarda kahve çekirdeklerinin meyvelerinden ayrıştırılması işlemi yapılırken, kahve çekirdeklerinin hırsızlar tarafından çalındığına sıkça şahit olunmuştur. Bunun önüne geçmek için çiftçiler aralarında anlaşarak sınır bölgelerinde nöbet tutarak kahve hırsızlığı olaylarının önüne geçmeyi başarmışlardır. Bu kadar özveri ve emekle bizlere ulaşan bu kahveyi yudumlarken çok tatlı meyve asiditesi, karamelize şeker, çikolata, greyfurt, misket limonu, yeşil üzüm ve şerbetçiotu aromaları ve tatları deneyimleyeceğinizi belirtelim.