Soğuk Demleme Kahve – Cold Drip 200ML x 6 Şişe Özel Sipariş

Kyoto Style Cold Drip (Cold Brew) Soğuk Demleme Kahve 6 Şişe X 200 ML

Sold Out

Stokta yok

Soğuk Demleme Kahve 200 ML x 6 Şişe Cold Drip (Cold Brew)

Bu ürünümüz sipariş üzerine size özel imal edilmektedir. Bu sebeple en az 6 adet şişe siparişi alınmaktadır ve 5 gün teslimat süresi gerekmektedir. Cold Drip Kahvemiz “Kyoto Style” olarak demlenmektedir.

Cold Drip (Asya’da Dutch Coffee olarak bilinir) en eski kahve demleme yöntemlerinden biridir. Kahve sıcak su yerine buzlu soğuk su ile damla damla uzun sürede yavaşça demlenir. Kahve demleme süresi diğer demleme sürelerine göre çok farklıdır, demleme süresi kullanılan kahve miktarı, tercih edilen çekirdek türü ve istenilen tad profiline göre 8 ile 24 saat arasında değişir, elde edilen cold drip kahve, soğuk su ile uzun süre temasta kalmasından dolayı en yüksek kafein oranına sahip olur.

Kolay kolay okside olmaması, kahvenin lezzet ve aromalarını koruması, aynı zamanda acı veya ekşi bir tat oluşmasını da engellemektedir. Kahvedeki yağların soğuk su ile demlendiğinde çözülmüyor olmasından dolayı 0 kalorilidir. Herhangi bir tatlandırıcıya ihtiyaç duyulmadan içilebilir. Soğuk demleme sayesinde kahvenin içeriğinde ki tüm aromalar korunur ve bir çok farklı aromalar alınır, hiç bir lezzet kaybına neden olmaz ve doğal olarak uzun ömürlü olur.

Amerika Birleşik Devletlerinde ve Avustralya’da Cold Drip, Ice Drip, Water Drip olarak bilinirken, Kore ve Japonya’da Dutch Coffee olarak da bilinir.